Home » Aktualności » Wytrzymałość materiałów POS. Co dla nas oznacza „wysoka jakość”?

Wytrzymałość materiałów POS. Co dla nas oznacza „wysoka jakość”?

29.11.2022 autor : Andrzej Wrona

Wysoka jakość według CSP to podstawa funkcjonalnego produktu, który spełni oczekiwania zarówno pracowników dealera, jak i jego klientów. I sprosta wyzwaniom, które stoją dziś przed branżą automotive – od małej powierzchni ekspozycyjnej w salonach, przez cyfrowe rozszerzenia, po ocieplający się klimat i związane z nim skrajne warunki atmosferyczne.  

Materiały POS pełnią w salonie samochodowym wiele funkcji. Oznakowanie zewnętrzne – podświetlane pylony, flagi reklamowe czy totemy – przyciągają uwagę klientów z ulicy i podnoszą świadomość marki. Systemy wewnętrzne ułatwiają kupującym orientację i pozwalają w prosty sposób wydzielić różne strefy. Oznakowanie pojazdów w postaci price tag, osłon tablic rejestracyjnych czy prezenterów oferty, jest świetnym nośnikiem informacji, skupia wzrok klienta i dostarcza mu wiedzy na temat danego auta, zanim zrobi to sprzedawca.

Spójna koncepcja materiałów POS w salonie buduje wizerunek nowoczesnej, profesjonalnej marki. Przekazuje obietnicę, jaką firma składa klientowi i podkreśla jej wartość. Dlatego tak ważne jest, aby poszczególne produkty reklamowe same w sobie odzwierciedlały wysoką jakość. Na czym ona polega w przypadku CSP?

Trudne warunki atmosferyczne? To już nie problem

Materiały CSP służące do oznakowania samochodu, jak prezentery ceny czy prezentery oferty, produkowane są z autorskiej mieszanki tworzyw sztucznych. Podczas jej tworzenia zależało nam na osiągnięciu maksymalnej trwałości. Chodzi tu przede wszystkim o odporność na wysokie i niskie temperatury oraz promienie UV. To szczególnie ważne w przypadku samochodów stojących na placu, które narażone są na długofalowe działanie słońca. Nasze produkty używane są w różnych strefach klimatycznych, stąd nasze rozwiązanie, które gwarantuje świetną preznetację informacji i ceny, bez względu na pogodę.

Jak ta wytrzymałość wygląda w praktyce? Przeprowadziliśmy test, podczas którego szyba przednia samochodu została nagrzana do ok. 160 st. C. Efekt? Ciepło wytwarzane przez lampy użyte do testu całkowicie stopiły plastikową butelkę, sama zaś szyba uległa zniszczeniu i pękła. Nasz prezenter ceny pozostał natomiast w prawie nienaruszonym stanie. Oczywiście, to skrajny przykład, jednak dobrze obrazuje, jak produkty CSP zachowają się przy mniejszej, naturalnej ekspozycji na promienie słoneczne czy wysoką temperaturę.

 

 

Ważne. Wszystkie warunki krańcowe opisujemy w kartach technicznych i produktowych. Użytkowanie materiałów zgodne z zawartymi tam zaleceniami gwarantuje zachowanie wszystkich właściwości materiałów POS.

Co niemniej ważne, wszystkie materiały umieszczane na elementach samochodu, zostały zaprojektowane zgodnie z ergonomią pojazdu. Dzięki temu nie niszczą deski rozdzielczej, nie rysują powierzchni, nie naruszają uszczelek. Zapewniają też łatwy montaż, co jest istotne z perspektywy samych pracowników. To samo tyczy się wszelkiego rodzaju naklejek jedno- i wielorazowego użytku, które nie zostawiają żadnych śladów na karoserii czy szybach. A mniej  zabrudzeń to po prostu mniej problemów dla sprzedawców.

Wymiar praktyczny – wyższy poziom wygody

Jeśli już o pracownikach mowa, warto powiedzieć o tym, w jaki sposób dobrze zaprojektowane i wytrzymałe materiały POS ułatwiają im codzienne obowiązki. Świetnym przykładem są tu osłony tablic rejestracyjnych i tabliczki modelowe.

Produkty te zostały stworzone z myślą o prostym montażu i demontażu, na przykład przed jazdą testową. Przy tradycyjnych rozwiązaniach pracownik siłuje się z tabliczką nawet kilka minut i często kończy się to uszkodzeniem któregoś elementu. Jeśli dodamy do tego złe warunki atmosferyczne – deszcz, śnieg czy upał – frustracja staje się czymś zupełnie naturalnym.

Nasze systemy mocowań zupełnie eliminują ten problem i usprawniają cały proces – osłony tablic rejestracyjnych są zgodne ze standardami różnych rynków i krajów, co zapewnia dokładne dopasowanie.

Podobny, praktyczny wymiar, posiada inny zaprojektowany przez nas produkt – adroof. Wymiana tabliczek może odbywać się tu bowiem bez zdejmowania prezentera z dachu.

Efektowne, bezpieczne i trwałe

Kolejnym ważnym aspektem w kontekście wytrzymałości materiałów POS są elementy konstrukcyjne, jak pylony, kasetony, totemy czy flagi na wysokich masztach, służące do oznakowania przestrzeni wokół salonu i na budynkach.

Produkty te są odporne na działanie skrajnych warunków atmosferycznych – silny wiatr, temperaturę i wilgoć. Posiadają też dokumentację techniczną, w skład w której wchodzą m.in. obliczenia statyczne czy normy obciążenia wiatrem, co gwarantuje bezpieczeństwo użycia. Wymienne elementy umożliwiają natomiast zmianę komunikatów bez konieczności demontażu całej konstrukcji. Raz przytwierdzony, podświetlany, efektowny pylon będzie więc spełniał swoją funkcję przez długie lata.

Jakość produktów, dbałość o klienta

Jedną z obietnic, którą jako CSP składamy naszym klientom, jest obsługa w trybie hypercare. Dlatego tworzymy sklepy internetowe dla marek i importerów wdrażających programy samochodów używanych na wiele rynków jednocześnie, gdzie dealerzy z danej sieci mogą kupować materiały POS z gwarancją jakości, a materiały są dla nich dostępne do domówień.

Dbamy więc nie tylko o świetne materiały, udoskonalanie metod produkcji, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Oprócz trwałości produktów, liczy się dla nas też trwałość współpracy. Tak właśnie realizujemy wysoką jakość, która obejmuje każdy aspekt działalności CSP.

Porozmawiajmy
o Twoim projekcie!

Umów się na konsultacje i opowiedz nam więcej o swoich celach. Doradzimy Ci najlepsze rozwiązania i pokażemy, jak współpracujemy z międzynarodowymi markami i importerami samochodów.

Umów konsultację